Azi la Botosani

Scandal uriaş la pauză, Leo şi-a ieşit din minţi, mii de oameni protestează: Hoţii, HoţiiVIDEO & FOTOGALERIE

Finalul primei reprize a declanşat un scandal uriaş la centrul terenului. La câteva secunde după ce arbitrul Horaţiu Fesnic a pus capăt primei părţi a jocului, antrenorul Leo Grozavu, Marius Croitoru, dar şi alţi jucători s-au dus peste central reproşându-i maniera de arbitraj şi acordarea loviturii de la 11 metri din care oaspeţii au egalat.

Tehnicianul FC Botoşani a avut o ieşire nervoasă fără precedent, directorul sportiv Anton Heleşteanu şi câţiva jucători neputând efectiv să-l stăpânească. Tribunele au erupt şi au scandat zeci de scunde „Hoţii, Hoţii”. Într-un final Leo Grozavu s-a îndreptat spre vestiare, însă în drum a dat peste un asistent, reluându-şi protestele violente. La pauză Leo Grozavu a fost trimis în tribună.

VEZI ŞI:

Atmosferă senzaţională la Botoşani – Dinamo, valuri mexicane şi Botoşani! Botoşani! din 8.000 de suflete – VIDEO & GALERIE FOTO

FC BOTOŞANI - DINAMO MINUT CU MINUT:

ACUM : FC Botoșani preia conducerea meci istoric pe Municipal cu Dinamo București LIVE TEXT 2 – 1

9:58 pm , 14 Septembrie, 2014
Te-ar mai putea interesa si:  Dinamo Bucurestipenalty Dinamoscandal arbitri